Egy kismama kért meg, hogy egy neki való mintás derékmelegítőt varázsoljak össze, ez lett belőle. Szerintem marha jó lett! Bár bevallom, az érdem nem az enyém, hanem azé aki a textil mintáját megálmodta...
Szeretném leszögezni: NEM várok kistesót, csak kinyomtam:-)))
2010. november 27., szombat
Nagyon klassz ajándékötlet gyerekeknek!
Sana Háza névvel kapható Krisztalliték újdonsága, szívből ajánlom mindenkinek!
És mivel én is szeretnék egyet nyerni, arra kérem az olvasókat, hogyha rendelnek, akkor említsék meg, hogy HULIGÁNLÁNY oldalán találtak rá!
2010. november 9., kedd
Mintásbundás nyúlbarát
Tegnap betévedtem egy közeli, nemrég nyílt méteráruboltba - na ez volt a baj. Ugyanis szerelembe estem... hát ez valami eszméletlen, ez az anyag... a színei... a patchwork-szerű mintázata... és mindezek felett, én még életemben ilyen PUHÁT nem fogdostam! (nem ér gondolni semmi csúnyát, csajok!)
Na de komolyan, olyan puha, hogy csak simogattam, simogattam... és persze hazajött velem egy méternyi. Ami nagyon rövid idő alatt nyuszivá vált, ezt persze már A BOLTBAN TUDTAM!
Már a MESKÁN csücsül, és nagyon izgul!
Na de komolyan, olyan puha, hogy csak simogattam, simogattam... és persze hazajött velem egy méternyi. Ami nagyon rövid idő alatt nyuszivá vált, ezt persze már A BOLTBAN TUDTAM!
Már a MESKÁN csücsül, és nagyon izgul!
2010. november 8., hétfő
Elvesztettem Nyifit!
Sajnos a fiaim 5 perc elteltével már kezdtek türelmetlenkedni (éhesek voltak), így kénytelen voltam engedni az erőszaknak. De egy óra múlva, amikor újra arrafelé jártunk, Nyifi már nem ült a bokorban!
Így most nincs más dolgunk, mint kíváncsian várni, hogy lesz-e visszajelzés, jelentkezik-e az új gazdi:-)
A FIGURKA JÁTÉKKOMMANDÓ további kommandósokat vár, jelentkezz és játssz Te is!
2010. november 2., kedd
Sorsoltunk!
Sajnos a gyerekem elvitte a fotómasinériát magával a túlélőtáborba (hogy ők élik túl vagy a kísérő tanárok, holnap estére kiderül.)
Szóval elvitte, és a másik gépet vittem dokumentálni, de ahhoz meg nem találom a kábelt...na így most képek nélkül jelentem be, hogy a zenebölcsis szülinapi játékom nyereményét...
Szóval elvitte, és a másik gépet vittem dokumentálni, de ahhoz meg nem találom a kábelt...na így most képek nélkül jelentem be, hogy a zenebölcsis szülinapi játékom nyereményét...
KÖBEBABA
nyerte.
Gratulálok!
2010. október 24., vasárnap
Bemutatkozunk!
Mi vagyunk Babér és Nyifi , a két ma született...izé...nyuszi. Ikrek vagyunk ugyan, de mégsem egyformák, hiszen Babér jóval nagyobb Nyifinél.
Előző életünkben egy kordbársony ruha voltunk, de nem éreztük magunkat jól ebben a szerepben. Már majdnem kétségbeestünk, amikor bezsákoltak és elvittek egy használtruha-kereskedésbe, ahol csak lógtunk-lógtunk egy vállfán, és SENKI nem ismerte fel a ruhában a két nyuszit! Rettenetes volt! Kezdtük feladni a reményt, hogy valaha is igazi formánkban jelenhessünk meg a világban, de akkor jött Cili, és minden jóra fordult! Ugyan Cili se tudta azonnal, hogy nyuszi vagyunk, de segítettünk neki, és most már nagyon boldogan játszadozunk.
Előző életünkben egy kordbársony ruha voltunk, de nem éreztük magunkat jól ebben a szerepben. Már majdnem kétségbeestünk, amikor bezsákoltak és elvittek egy használtruha-kereskedésbe, ahol csak lógtunk-lógtunk egy vállfán, és SENKI nem ismerte fel a ruhában a két nyuszit! Rettenetes volt! Kezdtük feladni a reményt, hogy valaha is igazi formánkban jelenhessünk meg a világban, de akkor jött Cili, és minden jóra fordult! Ugyan Cili se tudta azonnal, hogy nyuszi vagyunk, de segítettünk neki, és most már nagyon boldogan játszadozunk.
Itt például egymás ölében ülünk.
Fergeteges jókedvünkben egymás nyakába is felmászunk! (persze Nyifi nem bírná el Babért)
Sőt, még lovagolni is szoktunk egymás hátán!
Amikor Babér tornázik, Nyifi diktálja a tempót.
Mikor Nyifi elfárad, Babér mesél neki.
Este pedig összebújva alszunk el.
Most már, hogy újjászülettünk, szeretnénk új családot magunknak. Nem baj, ha különválasztanak, majd tartjuk a kapcsolatot e-mailen. (nagyon művelt nyuszik vagyunk ám!)
Keressetek a MESKÁN!
Játékok, amikben részt veszek
Ancsika játéka december 8-ig
Szappanos játék Eszternél december 27-ig
Ajándékblog - minden csütörtökön nyerhetsz!
Zsákbamacska Tiffanyldánál
Szappanos játék Eszternél december 27-ig
Ajándékblog - minden csütörtökön nyerhetsz!
Zsákbamacska Tiffanyldánál
2010. október 18., hétfő
Most már mutathatom...
...mivel Emő délután telefonált,hogy megérkezett... Bevallom, nagy kő esett le a szívemről, egyrészt hogy megérkezett (majdnem egy hét alatt), másrészt, hogy tetszik neki.
Szóval ez Emő pénztárcája, amihez ő vette-küldte az anyagot, ezt a gyönyörű angol rózsásat. Nem akartam betűket tenni rá, így tőlem tökéletesen szokatlan módon gyöngyöztem díszítésül. És szintén tőlem szokatlan, hogy asszimmetrikus lett.
Még tavaly karácsony előtt, a Tűzgyöngyben vettem ezeket a nem is tudom milyen formájú gyöngyöcskéket, nem csepp, hanem... nemtom.
És hát persze sok-sok kártyát tud majd beletenni Emőci!
Szülinapi nyereményjáték
Novemberben lesz nyolc éve, hogy elindultak a zenebölcsis foglalkozásaim!
Ennek örömére játékot hirdetek!
A játékban részt vehetsz a következő módon:
1. hagyj itt egy megjegyzést hozzászólásként
2. tedd ki az üzenőfaladra a játékra való felhívást
És hogy mit lehet nyerni?
A nyertes választhatja ki, hogy egy 5 alkalomra szóló bérletet, vagy egy Cirmi meséi CD-t szeretne. A bérlet akár tovább is ajándékozható, bianko küldöm el. Nem szeretném ugyanis, hogy valaki azért ne vegyen részt a játékban, mert úgysem tudja felhasználni a bérletet!
A bérlet mind a zenebölcsis, mind a Bikfic-torna foglalkozásokon felhasználható, kivéve a szerda délutáni újpesti Bikfic-tornát és a csütörtöki Állatkert-játszóházi zenebölcsit.
A játék időtartama: november 1, déli 12 óra. Az idáig beérkezett nevek közül fog sorsolni a nov. 2-i zenebölcsin (Dunakeszin) valamelyik rátermett kismanócska!
Ennek örömére játékot hirdetek!
A játékban részt vehetsz a következő módon:
1. hagyj itt egy megjegyzést hozzászólásként
2. tedd ki az üzenőfaladra a játékra való felhívást
És hogy mit lehet nyerni?
A nyertes választhatja ki, hogy egy 5 alkalomra szóló bérletet, vagy egy Cirmi meséi CD-t szeretne. A bérlet akár tovább is ajándékozható, bianko küldöm el. Nem szeretném ugyanis, hogy valaki azért ne vegyen részt a játékban, mert úgysem tudja felhasználni a bérletet!
A bérlet mind a zenebölcsis, mind a Bikfic-torna foglalkozásokon felhasználható, kivéve a szerda délutáni újpesti Bikfic-tornát és a csütörtöki Állatkert-játszóházi zenebölcsit.
A játék időtartama: november 1, déli 12 óra. Az idáig beérkezett nevek közül fog sorsolni a nov. 2-i zenebölcsin (Dunakeszin) valamelyik rátermett kismanócska!
Ismeri valaki Kingát?
Kinga fiatal lány, vagy középkorú nőci, esetleg idősebb hölgy. Fekete a haja, vagy barna, vagy vörös, netán szőke. Telt vagy sovány, egy biztos: rengeteg pénze van, sok-sok kártyája, és alig várja, hogy bepakolhassa őket ebbe a tárcába.
Ha ismered Kingát, légyszi szólj neki, hogy elkészült a pénztárcája!
Ő még nem tudja, nem reméli, de tényleg az övé! Addig, amíg Kinga nem jelentkezik, mindenesetre felcsücsül a Meskára is :-)))
Jaj, lassan le kéne állnom az észnélküli hímzéssel és varrással, de úgy imádom ezeket a fonalakat és mindig találok valami jó kis anyagot is... bocsánat...
2010. október 13., szerda
Gombhoz a kabátot-hímzés
...amiben én verhetetlen vagyok...Mert ugyebár tegnap is a zöld hajpántomhoz kellett harisnyát-nadrágot-blúzt-kardigánt választanom...
Na szóval az úgy volt, hogy a tanévkezdés örömére találtam egy szép kis fém izécskét (a linkelt blogbejegyzésben részletesen), és ehhez kellett keresni egy mintát. Naná hogy monochromot, hiszen a színváltós fonalak bővöletéből még mindig nem tudtam kiszabadulni. Na, ezt találtam, tegnap este kész is lett:
Na szóval az úgy volt, hogy a tanévkezdés örömére találtam egy szép kis fém izécskét (a linkelt blogbejegyzésben részletesen), és ehhez kellett keresni egy mintát. Naná hogy monochromot, hiszen a színváltós fonalak bővöletéből még mindig nem tudtam kiszabadulni. Na, ezt találtam, tegnap este kész is lett:
És olyan szép lett a háta, hogy rögtön mutatom ezt is, végre-végre büszkélkedhetek valamivel:
Na de mielőtt tovább mutogatok, elmesélem a kalandos befejezést, mert nálam semmi sem egyszerű.
A fonal a DMC új színátmenetes csomagjából van, amit Judd25-től szereztem. 18'as szürke aidára készült (amit szintén Judd25-nek köszönhetek, ezek mind cserebere-cuccok voltak), egy szállal.
Tegnap este az utolsó kb. 20 öltésnél elfogyott a tűn lévő fonalam, keresem a többit, hogy felfűzzem. Sehol. Mivel nálam ez se ritka, keresgéltem szorgalmasan, de egy idő után kezdtem kétségbeesni, mivel a számát se tudom a fonalnak. Minek az... végső kétségbeesésemben szóltam a kölyköknek, hogy segítsenek megkeresni a fonalamat. Zsombikám a homlokára csap, megkérdezi, barna? Jaj mondom, igen! Belenyúl a pulcsija zsebébe, és közli flegmán, hogy reggel találta a kapu előtt a földön.
Izé...
De ez is az ő hibája, mert vszleg akkor eshetett ki, amikor ŐT hoztam haza hétfőn a zeneiskolából.
Huhh, de gyorsan befejeztem, kimostam, ma meg már fotóztam is.
Na, és akkor mutatom tovább, így néz ki a fémkütyüvel, amit vettem:
És ezen a héten Zsombiék sulijában jótékonysági turivásár van, minden 100 pénz. Találtam ezt a kordbársony ruhát, egy helyen foltos, de ettől eltekintve hibátlan. Na most viszont SOS segítséget kérek, hogy jó-e, tetszik-e, összeillik-e, mert nem tudom eldönteni... naná hogy táskát varrnék belőle...
2010. október 12., kedd
Segítsünk! Licitálj egy táskáért!
![]() |
| piros-sárga |
Karina blogjából másolom ki:
A devecseri s egyben kolontári plébános, Mód Miklós atya kérését tolmácsoljuk:"Kérlek benneteket, aki tud segítsen a vörös iszap sújtotta településeken.
Konkrétan szükség lenne vödörre, lapátra, gumikesztyűre, olyan ruhára, amit munka után eldobhatnak és gumicsizmára. Ezeket a devecseri vagy a kolontári plébániára lehet eljuttatni.
Aki pénzzel tud segíteni az a Róm. Kat. Plébánia Devecser 12084003-00103523-00100003 számlaszámra küldje el segély megjegyzéssel.
A halottakért ma 17 órakor lesz szentmise a kolontári templomban, imádkozzatok értük."
A fenti képeken lévő, négy táskából lehet választani, licitálni. A legtöbbet ígérő szerencsés megkaphatja a táskát. A nyertesnek annyi lesz a dolga, hogy befizeti az alábbi számlaszámra a licitált összeget, elküldi nekem a befizetést /átutalást igazoló papirost és a postázási címét, ahová a táskát küldjem. A postaköltséget átvállalom. Mind a négy táskára külön-külön lehet licitálni, de az nagyon fontos, hogy a hsz-nál mindig jelezzétek, melyikre tettétek a licitet! Segítenek a képek alatti megjelölések is. Igyekszem naprakészen tartani a licitálásokat is, de azért ajánlattevés előtt nézzétek meg az utolsó hsz-eket is, hátha nem értem időben a géphez...
Aktuális állások ( okt.14. 07.20):
- piros-sárga 2000.-
- szürke-bordó 2000.-
- szürke-szürke csíkos 2000.-
- kockás-csíkos 2200.-
Ide kell utalni majd:
Róm. Kat. Plébánia Devecser 12084003-00103523-00100003Erre a mailcímre kérem majd az igazolást és a postacímet:
zenebolcsi kukac gmail.com
![]() |
| kockás-csíkos |
Az induló licit legyen 2000 forint, a licitlépcső min. 200 forint, és a határidő 2010. október 19, kedd éjfél (hogy pontosan egy hét álljon rendelkezésre a licitre)
2010. október 10., vasárnap
Farmer-pénztárca
Na, ez is olyan izé-dolog...
...szóval a mai napom amolyan kísérletezgető nap volt. Megtaláltam ugyanis e régen elveszettnek hitt patchwork-tűzősablonomat, ami már több mint 10 éve megvan, de még sosem használtam. Na de ha már előkerült, essünk neki! És persze előkerült a jó öreg színátmenetes varrócérnám is, csak hogy hű maradjak magamhoz. Az alapja farmer, erre került a minta.
Látszik?
És akkor ugye el kell kezdeni megszerkesztgetni a pénztárcácskát is (mi más is lehetne, hiszen pénztárca-korszakomat élem épp). Találtam egy darab rózsaszínt bélésnek, íme:
És a végén ilyen lett:
...szóval a mai napom amolyan kísérletezgető nap volt. Megtaláltam ugyanis e régen elveszettnek hitt patchwork-tűzősablonomat, ami már több mint 10 éve megvan, de még sosem használtam. Na de ha már előkerült, essünk neki! És persze előkerült a jó öreg színátmenetes varrócérnám is, csak hogy hű maradjak magamhoz. Az alapja farmer, erre került a minta.
Látszik?
És akkor ugye el kell kezdeni megszerkesztgetni a pénztárcácskát is (mi más is lehetne, hiszen pénztárca-korszakomat élem épp). Találtam egy darab rózsaszínt bélésnek, íme:
És a végén ilyen lett:
Egy kis szösszenet
A minap dicsekedtem az új szerzeményemmel. Érdekes, kicsit fémes jellegű fonal, nem olyan vészes vele dolgozni, na persze azért észnél kell lenni, mert csúúúúúúúúúúúúszik...
Nos, ez készült belőle, hogy mi lesz a vége, azt még én sem tudom.
18'-as aidára, egy szállal készült. Érdekes, így készen nem is annyira látszik, hogy fémes.
2010. október 6., szerda
Közeledik az advent!
Már nincs olyan nagyon messze a karácsony:-)
Ezeket az adventi naptárakat már sok-sok évvel ezelőtt varrtam, most előkerültek a fényképek.
Gondoltam, felteszem a Meskára, hátha valaki pont róluk álmodott.
Úgy szeretem ezeket csinálni! :-) csak lenne elég időm...
Ezeket az adventi naptárakat már sok-sok évvel ezelőtt varrtam, most előkerültek a fényképek.
Gondoltam, felteszem a Meskára, hátha valaki pont róluk álmodott.
Úgy szeretem ezeket csinálni! :-) csak lenne elég időm...
2010. október 1., péntek
Játék Kinemánál
Új játéklehetőség, Kinema gyönyörű üvegékszerei közül lehet választani. Az enyém a bordó, a zöldért még lehet verekedni :-)))
2010. szeptember 30., csütörtök
Kincseim
Már nem is emlékszem, mit keresgéltem a Teszveszen - az az egy biztos, hogy se ferdepántot, se szaténszalagot, se zippzárt...
Mi sem természetesebb, hogy mégis ez lett belőle. Egy varroda kiárusításából vettem, csak a bolond hagyna ott 5 méter szalagot 200, 5 méter ferdepántot 190 forintért... a zippzár ajándék volt:-)
Mi sem természetesebb, hogy mégis ez lett belőle. Egy varroda kiárusításából vettem, csak a bolond hagyna ott 5 méter szalagot 200, 5 méter ferdepántot 190 forintért... a zippzár ajándék volt:-)
2010. szeptember 29., szerda
2010. szeptember 28., kedd
Elkészült
Igaz, már jó pár hete, de csak most van érkezésem mutatni.
Emlékeztek, pár hete mutattam egy hímzést, hogy nem tudom mi legyen vele. Aztán történt velem az a bizonyos cserebere, amiben Máriától kaptam ezt a gyönyörűséges anyagot. Komolyan, úgy éreztem akkor, hogy ezt az apróvirágos csodát az égiek küldték nekem... Villámgyorsan meg is varrtam aztán a táskát, ami a Meskán várja a gazdáját.
Emlékeztek, pár hete mutattam egy hímzést, hogy nem tudom mi legyen vele. Aztán történt velem az a bizonyos cserebere, amiben Máriától kaptam ezt a gyönyörűséges anyagot. Komolyan, úgy éreztem akkor, hogy ezt az apróvirágos csodát az égiek küldték nekem... Villámgyorsan meg is varrtam aztán a táskát, ami a Meskán várja a gazdáját.
2010. szeptember 26., vasárnap
Kati, Dóri, Emese
Nos, egyelőre befejeztem, mostantól "csak" megrendelésre varrok pénztárcát (kezdem is rögtön Emőével :-) Ezek már fenn is kuksolnak a meskán, várva-várják Katit, Dórit és Emesét!
2010. szeptember 24., péntek
2010. szeptember 21., kedd
Pénztárcák Áginak és Annának
Hogy ki Ági és ki Anna, egyelőre még én sem tudom...remélem, gazdára találnak... Csak ez a két név ugrott be elsőnek.
Kedvenc Meseboltos márványos anyagaimból készültek ezek a pénztárcák, prototípusnak, hiszen úgy tervezem, hogy rendelhető lesz. Hiszen annyit nem tudok gyártani, ahány név van ezen a világon... Szaladnak is a Meskára!
A kétféle forma kétféle funkcióval is rendelkezik, Ágié sok-sok kártyát tud tárolni, emellett egy zippzáras és három becsúsztatós résszel is rendelkezik. Becsukva kb. 15x19 cm, szétnyitva 44 cm hosszú a 19 cm szélesség mellett.
Annáé csak egy zippzáras és két becsúszatós résszel készült, ennek fejében kicsit kisebb lett. Becsukva 12 és fél x 19 cm, kinyitva 25 cm hosszú.
Hétvégére nagyon jó lenne egy kis jó idő, hiszen szabadtéri program keretében az Angyalföldi Szent Mihány napi búcsú egyik résztvevője leszek. 10.00 órakor lépek fel a színpadon zenebölcsis bemutatóval, utána a kézműves vásárban szeretnék jó sok mindentől megszabadulni...
Segítsetek a jó idő varázslásában!
Kedvenc Meseboltos márványos anyagaimból készültek ezek a pénztárcák, prototípusnak, hiszen úgy tervezem, hogy rendelhető lesz. Hiszen annyit nem tudok gyártani, ahány név van ezen a világon... Szaladnak is a Meskára!
A kétféle forma kétféle funkcióval is rendelkezik, Ágié sok-sok kártyát tud tárolni, emellett egy zippzáras és három becsúsztatós résszel is rendelkezik. Becsukva kb. 15x19 cm, szétnyitva 44 cm hosszú a 19 cm szélesség mellett.
Annáé csak egy zippzáras és két becsúszatós résszel készült, ennek fejében kicsit kisebb lett. Becsukva 12 és fél x 19 cm, kinyitva 25 cm hosszú.
Hétvégére nagyon jó lenne egy kis jó idő, hiszen szabadtéri program keretében az Angyalföldi Szent Mihány napi búcsú egyik résztvevője leszek. 10.00 órakor lépek fel a színpadon zenebölcsis bemutatóval, utána a kézműves vásárban szeretnék jó sok mindentől megszabadulni...
Segítsetek a jó idő varázslásában!
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)






























