2012. február 23., csütörtök

Diplomaátvevő Kiri-kendő

Anita holnap veszi át a diplomáját, ebben!

(a képen NEM Anita látható)
Barka Vattacukor/Havasi Gyopárból készült, 70 gramm.

Nagyon-nagyon finom, puha, selymes, igazán exkluzív darab lett belőle. Pláne, hogy a szegélyét gyöngyökkel bolondítottam meg, épp annyira, hogy látszanak, de nagyon diszkréten, jaj, nagyon tetszik!
Néhány közelebbi részlet:



Mert nálam ilyet is lehet...

Történt kedden, hogy a zeneiskolába menet megtámadtak.

Na nem kell megijedni, semmi erőszakos esemény nem történt, ha csak azt nem számítjuk, hogy két anyuka-kolléga a lépcsőn megállított, és nyuszis fülbevalót követelt rajtam. Miután lélekjelenlétem visszanyertem, elmondtam, hogy nyuszim az nincs, helyette Eiffel-tornyot tudok felajánlani. Nos, ezzel olyannyira izgalomba hoztam őket, hogy azon melegében fel is jöttek a lakásomra, birtokba vették a gyöngyös és szerelékes dobozomat, és összeválogattak maguknak néhány fülbevalóra-valót.

a háttérben a frissen elkészült Kiri-kendő látható
Mert nálam ilyet is lehet...

2012. február 11., szombat

Kötős-horgolós tali a Barkában

Összejöttek, összejöttek a horgolós lányok
mhm, ejha, a horgolós lányok ..


Összeszedtek, összeszedtek egy gombóc fonálkát,
mhm, ejha, egy gombóc fonálkát...

Megköték azt, megköték azt meleg kendőcskének
mhm,ejha, meleg kendőcskének...

A további versszakokat kizárólag magas honorárium ellenében vállalom.
Nézzük tovább prózában!
Gabi fotózza  a korababa-cuccokat

Van aki állva is tud kötni, és közben altatja Jankát...

...és a kötésminta is kéznél van!

...közös kötés...

Közös kötés még egyszer

Janka már alszik



A korababáknak szánt sapik, takarók, miegyebek közül ennyi gyűlt ma össze a Barkában

Nem kevés ám!

Sapik közelebbről

Három dobozban fértek el

2012. február 8., szerda

Kiri kendő




Mert nekem is kell!!! Mohair Gold Lillából készült, 5-ös tűvel. 160 centi széles a vállamnál.

Mivel én telhetetlen vagyok, nekem nem volt elég 12 ismétlés, 13 kellett - így nem lett elég egy 100 grammos gombóc, 4 sorral túlmentem rajta:-) Így most van egy megbontott gombócom, ami szintén a sorsára vár:-)

2012. január 29., vasárnap

Régóta pihent...

...de most kész!

El nem tudom mondani, mennyire utálom a cifit-cafatokból kisakkozott varrást. Épp hogy kijön, jaj csak jöjjön ki, nem jött ki, most mi lesz...  ismerős? Nos, ez is egy ilyen darab. A lila anyagot túrtam, foltos volt, mosáskor sem jött ki, sebaj, majd megoldom... Aha... hónapokig állt a szekrényben. Aztán túrtam ezt a csipkét, elkezdtem rávarrni, aztán újabb hónapokig tartó szünet után tegnap előkerült. (Emberek, ne tudjátok meg, milyen bombarobbanás volt tegnap a szobámban... de már rend van!)
Na jó, mondom, akkor legyen ez a befejezős-vasárnapi projekt. Igen ám, de a fránya foltok mindig ott voltak, ahol nem kellett volna... úgyhogy végül a háta két darabból lett, a fülei is többől, de kész.
Végül is elég jó lett, nem?

Ki szeretne ezzel járni bevásárolni?

2012. január 28., szombat

Tárolás

Már régóta idegesített, hogy összevissza dőlnek a bugyijaim-harisnyáim-melltartóim, stb, hiába tartom őket dobozban, mégis összekeverednek. Na de az ALDI-ban megoldották a problémámat, 3000 forintért kaptam 3 ilyen dobozt (elárulom, 4 csomag jött haza), és íme: ( a 3 egymáson lévő mögött van egy negyedik, állítva)


És ha már rendszerezés, nemrégiben a varrós cuccaim között is rendet vágtam  a cipősdobozokat lezárható tetejű műanyagot váltották fel. Csak egy csendélet:

2012. január 27., péntek

Juhtúrós kukoricagombóc

Nem, nem leszek gasztroblogger, csak ma szóba került, és többen kérték a receptet. Viszont képem nincs, vizuális beállítottságúak előnyben!

50 dkg juhtúró
10 dkg vaj (margarin)
6 tojás
60 dkg kukoricaliszt (ha nem kapsz, sebaj, jó a kukoricadara is, de ekkor tejföllel lazítom a tésztát)
1 kk kömény (őrölt) 
1 kis fej vöröshagyma (lereszelve vagy nagyon apróra vágva - reszelve jobb, de halálos cselekedet!)

pirított zsemlemorzsa
2 dl tejföl (a recept szerint, de ennél jóval többet vegyél,én két félliteressel indítok)
Ínyenceknek kockázott bacon, és sok-sok tejföl


(a kockázott bacont beleteszem egy tepsibe, és zutty be a sütőbe, időnként átforgatom, amúgy elvan magával)

A juhtúrót a tojássárgájával habosra keverem. Sóval, köménnyel, vajjal, reszelt hagymával elkeverem, hozzáadom a kukoricalisztet (vagy darát), ha itt már nagyon nehéz keverni, lehet kicsit lazítani tejföllel, de ésszel,  mert a végén adjuk hozzá a felvert tojáshabot.

Állni hagyom ,ha nem lisztből, hanem darából csinálom, akkor tovább. Pingponglabdányi gombócokat (ha nagyobb lesz, esetleg nem fő át a közepe) formázok, VIZES KÉZZEL (majd megtudod, miért), és lobogó sós vízben kifőzöm. Az átlag túrógombócnál hosszabb ideig kell főzni!

Pirított zsemlemorzsába forgatom, tejföllel-sölt baconnal tálalom. De ettük már sült hús mellé köretnek is. A tejföl nagyon kell mellé, különben megfulladsz:-) Azért meg kár lenne :-) Nagyon laktató!

NAGYON SOK LESZ A TÉSZTA!!! Ez a gombóc igazán frissen jó, ráadásul ez a mennyiség egy kisebb hadsereg élelmezésére elég! Én a felét kapásból be szoktam vágni a fagyasztóba (NYERSEN, nem megfőzve!) kiolvasztva olyan, mintha friss lenne, csak ki kell főzni.

Jó étvágyat!

2012. január 25., szerda

És muszáj..

...azt elmesélnem eldicsekednem vele, hogy van jegyünk a Yamatora és jujj, már úgy várom...

Hát igen, akinek van még üdülési csekkje, az mehet ilyen helyre is... :-)

És egy kis praktikum:-)









Ezt tegnap horgoltam..


Ezt meg ma varrtam. Igazság szerint tegnap elkezdtem, de a középső nyílás sehogy sem akart menni, ezért odavágtam... aztán éjjel megálmodtam (komoly!!!) és tadamm!!!!



Tényleg, van más is, aki éjjel megálmod megoldásokat? Halál komolyan kérdezem, nálam nem egyszer fordult elő, hogy arra ébredtem, hogy megvan, ami előző nap nem sikerült!

Ispiráció innen

Még egy Maluka


Na jó, a modell... izé, a kendőt nézzétek:-)

2012. január 22., vasárnap

Maluka-kendő

A facebookos kötős-horgolós csoport közös kötése az én olvasatomban. Kicsit csalódott vagyok, mert ez a vékony fonal (Barka Kabala-Mákostészta) és a 3,5-ös tű azt eredményezte, hogy picike lett, de kihozom ebből is a jót: asszem teszek rá egy megkötőt és vállmelegítő lesz belőle:-)

Ettől függetlenül nagyon tetszik:-) és lesz még!

2012. január 16., hétfő

Malaclopó kollekció

Eljött a napja, hogy bemutassam legújabb, MALACLOPÓ elnevezésű kollekciómat (a név a varrógép mellett jött, úgyhogy igencsak autentikus:-)
Malaclopó ugye, mert akkora, hogy egy malacot is el lehet rejteni benne:-)

2012. január 9., hétfő

Táska egy hegedűsnek

Ez volt  a mai nagy projektem, rendelésre készült. A Meseboltban kapható ez a csuda-anyag, igaz, aranyáron :-( Ez van...
A vicc kedvéért jegyzem, meg, hogy az anyag olyan, hogy 3 blokk van egymás alatt, ugye értelemszerűen minimum blokkszélességben kell venni, naná, hogy a hegedű a második sorban van:-) Így most nincs mese, van még zongorám, rézfúvósom, gitárom, miegyebem:-)
Ez a táskafazon már eléggé kiforrta magát, talán ez a legjobban sikerült (naná, ez az utolsó). Felül zippzár, belül rendezett zsebek. Ezt a helyes szürke mintás anyagot, amiből a bélés készült, a decemberi Barkás tali előtti percekben túrtam. A Teréz körúton, majdnem szemben a Barkával, a Zeneakadémia oldalán van egy turi, ott van  méteráru is.
Már akkor tudtam, hogy remek táskabélés lesz belőle:-)

Egy kis mindenféle...

... mert találtam, egy régebben felszabdalt csíkokkal teli dobozt (mert ahol kupi van, ott elő-előbukkannak dobozok:-). Nekiálltam összerakni a csíkokat, ez lett belőle:


Na,. akkor, ha valaki elárulja nekem, milyen alapon forgatja el a blogspot a képeket, kezet csókolok neki! Ugyanis mindkét kép tökugyanakkora és mindkettő áll a gépemen!
Na de menjünk tovább...

A múlt héten túrtam egy isteni anyagú blúzt, készült belőle...

...ez a horgolótűtartó, amit bónuszban sorsoltam ki a facebookon... A macis gomb sk gyurmagomb...

...és ez a két ceruzatartó, illetve három, csak a harmadikat már minek fotózzam? Kicsit már előrevetíti a tavaszt :-)

2012. január 3., kedd

És aki miatt nem aludtam (csak fél éjjel)

Az idei első munkáim

A táskához a K betűt a megrendelő hímezte. Egyszerű "boríték"-forma, mágneszárral, kulcstartó-karabínerrel.
És hogy a  csíkos anyag elfogyjon, kitelt belőle egy ökotáska...

...és egy ceruzatartó is.

2012. január 1., vasárnap

Újévi játék a facebookon!



A fenti két horgolótű-tartót (vagy ceruza-és egyébtartót) sorsolom ki a facebookon jelentkezők között! Részletek és játéklehetőség a Huligánlányságok oldalon! Mivel a játék célja nem utolsósorban a facebookos oldal népszerűsítése, ezért ide ne írjatok jelentkező hsz-t, mert galád leszek, és CSAK a facebookos hozzászólásokat fogom beszámítani!

2011. december 30., péntek

Újévi játék...

...előtt...

egy ma született ... izé... madár...


Az újévi játék a Huligánlányságok-facebook-oldalon lesz (és CSAK OTT!!!), úgyhogy tessék figyelni!

2011. december 19., hétfő

Az utolsó ajándékok...

... amik karácsonyra készültek.

A szolfézstanárnéni (nem mellesleg lelkes és törzsvásárló Huligánlány-rajongó) utolsó pillanatban kitalált és kivitelezett pénztárcája. A hímzés a tegnap esti film, a varrás a ma délelőtt eredménye.

A hímzés egy ismerősöm műve, és "csak" a varrást hagyta rám:-) ööö... azóta gombot is kaptak, csak a fotózás pillanatában még nem voltam a boltban.

Ilyen záródást még nem csináltam, hogy a bújtató belül van, és rejtve gombolódik. Az a tapasztalatom, hogy a mágneszár kikoptatja a hímzővásznat, úgyhogy most ezt is kipróbáltam. Hm... egész jó megoldás...

2011. december 18., vasárnap

Mutogatok:-)

A minap mutogatott nyusziruháról megkaptam a tulajdonos-fotót, mutatom is rögtön (a lakásban nem kell a sapka, ezért nincs rajta)


2011. december 17., szombat

Karácsonyra készült...


... ez a tolltartó-pénztárca páros is. Naná, hogy megint az egyik zenetanár a zeneiskolánkból:-)
A pénztárcába most állítva fér 4 bankkártya, mögé csúsztatható a papírpénz, és a zippzárasba az apró.
Még van kevéske ebből a gyönyörűséges hangjegyes-zenés anyagból, kincsként őrzöm:-)

2011. december 14., szerda

Segíííítség!

http://bebitunderorszaga.blogspot.com/2010/02/ajtodisz.html

Lányok, van valakinek szabásmintája, leírása, illetve ötlete, hogyan kell ezt megvarrni? Egy ismerősöm kérdezi...

2011. december 11., vasárnap

Vasárnapi ujjgyakorlat

... mert most ehhez volt kedvem...

Kulcstartó-pénztárca

(ha valakinek nem lenne egyértelmű: mindkét oldalán zippzár, egyikben kulcstartó-karabíner, a másik pénztárcaként funkcionálhat)

2011. december 10., szombat

Amikor beáll a téli hideg...

...bizony, mindenki fázni kezd...

Van egy kislány, Luca, aki immáron két éve boldog tulajdonosa az alábbi képen látható Enikő névre hallgató Tilda-egérkének.

 

Luca és Enikő határtalan szimbiózisban éltek mindaddig, amíg nem jött az idei tél, és Luca rá nem jött, hogy Enikő fázik. Nosza, elkezdte anyukája fülét rágni,, hogy mihamarabb kerítsen téli ruhát Enikőnek. Virág (=anyuka) pedig e-mailben kért engem (=Enikő "szülőanyja"), hogy tegyek eleget eme kérésnek.
Hát kérem, egy Tilda-egérke nem fázhat, ugye? A képen egy segéd állt modellt, mivel Enikő Luca zsebében vacog...

Ritkán fordul elő, hogy valami úgy a szívemhez nő, hogy fájó szívvel válok meg tőle - hát ez most ilyen...